Umístění

Umístění terária v bytě je většinou spíše estetickou záležitostí, ale i když vybíráme místo pro nové terárium více podle prostorových možností měli bychom mít na pamětí několik důležitých detailů .

Ve většině případů je lepší se vyhnout místům, na které dopadá přímé slunce. Ranní světlo ještě nevadí tolik, protože nemá velkou intenzitu, ale přímý svit odpoledního letního slunce by nám nejspíš terárium přehříval.  Časté a velké výkyvy teplot kolem terária taky nejsou vhodné, vyhneme se tedy místům s pravidelným průvanem , nebo místům, kudy se při rychlém zimním větrání valí studený vzduch. Vlhkost okolního vzduchu není příliš důležitá, protože ji můžeme v teráriu regulovat pomocí zakrývaní větracích mřížek a četnosti vodních prvků, neměla by však příliš kolísat.

Terária bez pozadí stojící ve volném prostoru jsou pro většinu zvířat poměrně stresující, protože pohyb kolem nádrže je ruší a jejich biotop je ze všech stran otevřený – tedy pro ně potenciálně nebezpečný. Je proto vhodné umístit terárium jednou stěnou ke zdi, případně vytvořit umělé pozadí, které žabkám poskytne pocit bezpečí.